Elektrik aksamından, aydınlatma gibi cihazlardan kaynaklanan patlamaların önüne geçmek için kullanılan aletlere Ex Proof cihaz denilmektedir. Özellikle patlayıcı, yanıcı gibi tehlikeli maddelerin üretildiği tesislerde kullanılan elektrikli cihazların Ex Proof olmaları gerekmektedir. Firmamız yılların verdiği tecrübe sayesinde en kaliteli Ex Proof cihazları tüm Türkiye’nin hizmetine sunuyor. Tehlikeli ortamlarda riski en aza indirmek için profesyonel ekibimizle 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Süreklilik sağlamak ve talepler doğrultusunda yeniliğe açık olmak edindiğimiz prensiplerin başında geliyor.

Ex Proof Cihazlar

Yanıcı maddeler toz, sıvı, gaz ya da katı olabilir. Her birinin yanıcılık riski ve patlayıcı ortam oluşturma oranı farklılık gösterir. Fakat yanıcı madde ne olursa olsun, patlama riskini ortadan kaldırmak için Ex Proof cihazların kullanılması şarttır. Yanıcı madde havadaki oksijen buluşur bir de ortama kıvılcım gibi bir alev sızıntısı dahil olursa patlama kaçınılmazdır. Bu yüzden farklı koruyuculuk özelliklerine sahip Ex Proof cihazlar arasından en uygun olanı tercih edilmelidir. Bu konuda uzman kadromuzdan gereken desteği alabilirsiniz.

Türkiye’deki Ex Proof Cihazları

Türkiye’de Ex Proof cihaz üreten lider firmalardan biriyiz. Tecrübe, bilgi ve uzmanlık konusunda yeterli donanıma sahip olan kadromuz, uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktadır. Türkiye ve yurt dışında yüzlerce müşterisi olan firmamız, ISO 9001 – 2008 kalite belgesi ve ATEX Sertifikası ile hizmet veriyor.